| george232323 a întrebat:

Saluut. Am si eu o problema. Mi-am facut 3 taieturi cu lama, destul de adanci, da, s-au vindecat, dar au ramas 3 cicatrici. Vine vara, nu pot sa port maneca scurta laughing) Stie cineva ce pot sa fac sa nu mai fie asa de evidente? Exista ceva crema sau tratament? Help plsss happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

N-ai ce face daca ai CICATRICI. Daca sunt doar urme, da-te si tu cu diverse creme (informeaza-te, cauta pe google) poate vor mai trece. Dar daca e vorba de CICATRICI vor ramane pe viata. Data viitoare nu te mai taia, te ranesti singur, gandeste de 100 de ori inainte sa faci vreun gest de autovatamare. Toate au urmari pe termen lung.

| RobertMoon a răspuns:

Daca ai cicatrici de dracu sa faci sa se vindece? Nimic, oricum se vor vedea. Vara a venit deja, tu inca nu porti maneca scurta?

| ionutzz223 a răspuns:

Salut!
Ba ma intreb de ce dracu te-ai tait!straight face
In fine deci cumpara crema de gabenele pui crema multa pe rana nu te masezi sa intre in piele doar lasi sa stea pe rana aia in 4 -5zile abia o sa se mai vadahappy.
Bafta!

| mariamarin2006 a răspuns:

Ai putea încerca cu fond de ten. Sper că te-am ajutat!