Întrebare recomandată | Andrei_Constantin_1985 a întrebat:

Salz TPU, am si eu o intrebare ..sunt sportiv de performanta si as vrea ca dupa antrenament sa iau niste proteine pentru refacerea muschilor dar si pentru a creste masa musculara. Dar nu ca niste steroizi, ceva natural cu multe proteine. Din cate stiu ar fi herbalife 24 rebuild strenght sau ceva de la redis
Am 14 ani si vreau sa stiu si daca dauneaza multumesc
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Supliment de Calciu+Magneziu, si cauta unde gasesti DEXTROZA.

| MariuS88c a răspuns:

Supliment de calciu+magneziu.
Bafta!

| catanavip a răspuns:

Caseinat de calciu de la Redis ajuta la refacerea musculara și îmbunătățește performantele, doza recomandata pentru vârstă ta e de 1 greu proteina / 0, 5 kg corp

| catanavip a răspuns:

1 gram de proteina / 0, 5 kg corp

| designerindustrial a răspuns:

Iti recomand sa iti faci un cont pe softpedia, sunt cativa vaieti acolo care au ceva experienta dau intreaba.ti antrenorul

| Xboyhb a răspuns:

Parerea mea e ca herbalife 24 e un **** precum toate proteinele din toate magazinele sunt inutile, corpul tau isi extrage singur ceea ce i trebuie din mancare drept urmare informeaza-te corect ce trebuie sa mananci cand trebuie sa mananci si ce trebuie sa mananci, daca vrei sa te recuperezi dupa antrenament evident tot mancarea este raspunsul, nu te lua dupa toti handicapatii care iti dau sfaturi de ****, vitaminele sunt bune dar cele mai bune sunt beurile injectabile care se fac odata la 6 luni, sunt vitamine care se gasesc doar in scoarta de copac si te ajuta sa si iti elibereaza toate caile dupa un astfel de tratament 10 zile cu beuri trebuie sa pui minim 5 kg daca mananci 4-5 mese la 3-4 ore

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xboyhb):

Parerea ta de copil mic?

| Xboyhb a răspuns (pentru Cosmin86):

Am 26 de ani si vorbesc din experienta pentru ca am testat si cunosc sunt hard gainder am metabolism rapid sunt ectomorf am fost super anorexic pana la 19 ani, ma las de sport slabesc si cand ma apuc de sport ma ingras, singura performanta cum o numesc eu a fost dieta cu carbohidrati care cu care am putut sa pun timp de 2 ani de zile 22 de kg de la 48 la 70, bineinteles ca am pus si grasime nu numai musculatura cand te ingrasi te ingrasi peste tot si te rog eu nu imi mai da replay la mesajele mele ca nu ma intereseaza parerea ta despre herbel despre proteine sau steroizi mi-am impus punctul de vedere si l-am argumentat daca nu ai ceva concret cu care ai testat pe tine dandu-mi replayuri no sa te il ajute pe cel care a pus intrebarea si no sa te ajute nici pe tine NENEA Cosmin!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xboyhb):

Concret : whey gold sau dymatize elite whey + creatina. Astea m-au ajutat sa pun masa musculara.

Herbalife nu am incercat, ca aia e o prostie.

DAR, daca herbalife e o prostie NU inseamna ca e bine sa generalizezi si sa incluzi firme ca Muscletech si Optimum nutrition in aceeasi "barca" cu herbalife, ca sunt ANI LUMINA diferenta intre ele, ca si calitate.

p.s. : 11 kg / an nu esti hard gainer...

Pana acum 90 % din cei care spuneau ca sunt ectomorfi, nu stiau sa manance.

| Xboyhb a răspuns (pentru Cosmin86):

M-am nascut anorexic la varsta de 19 ani aveam 49 de kg m-am nascut fara pofta de mancare, cand mananc ma fortez mi-am facut un exerciciu prin asta sa imi stimulez organismul sa vrea ma mult prins sport dedicatie si motivatie imi spui mie ca nu sunt ectomorf? sunt si sunt anorexic si se vede cand nu mai fac sport slabesc dar nu ca altii cand nu mai fac si proteinele sunt doar de mentinere, arata-mi tu suplimente nutritive doar carbohidrati, iti zic eu nu exista, si culmea ca ectomorfii au nevoie doar de asta, pe cine intrebi proteina e doar de mentinere pentru cei care au foarte multa masa, o sapalare de creiere continua cu proteina in jos si in sus cand de fapt nu e folositoare si in plus o caci, corpul nu are nevoie de ea in cantitate excesiva, daca mergi si iti faci o analiza de urina, sau de sange o sa iti iasa in cantitate exagerata, orice medic o sa iti semnaleze ca nu e sanatos

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xboyhb):

"arata-mi tu suplimente nutritive doar carbohidrati, iti zic eu nu exista", dextroza. Contine 100 % carbohidrati simpli.

Vezi ca la proteina te contrazici singur... ori "nu are nevoie de ea", ORI "nu are nevoie de ea in cantitate excesiva", sunt 2 exprimari COMPLET DIFERITE.

| Anonim210 a răspuns:

Salut.Și eu la rându meu fac sport de performanță, mai exact fotbal de 10 ani și sală seara.În primul rând trebuie să ai o alimentație sănătoasă și un supliment de vitamine și minerale.Și eu i-au aceste vitamine și sunt mulțumit de ele. Poate sunt alți băieți mai experimentați și te pot ajuta.

Linku' de la vitamine:http://www.megaproteine.ro/Vitamine-si-minerale/ON-PerforMAXX-120-Caps/