| Antonia23K a întrebat:

Se poate dacă bei mai mult Coca cola zero zahar intr-o zi, sa ai probleme cu somnul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Diferența dintre cola zero și cola normală este aceea că că aia zero n-are zahăr, ci îndulcitori. Însă, ambele conțin cofeină. Deci, o să ai probleme cu somnul

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal, că are cofeina

| dullcat a răspuns:

Da.Zero zahar nu inseamna ca nu contine zahar sub alte forme decat cele pe care le cunosti.

| suntserios a răspuns (pentru dullcat):

Pai cam fix asta inseamna zero zahar ca nu contine zahar. Contine alt fel de indulcitori, nu zahar.

| Frank51 a răspuns:

Dacă ai rezistență la cofeină n-ai nicio problemă cu somnul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Iti spun din proprie experienta: am baut intr-o zi, incepand de dimineata, o sticla de Coca Cola 0 zahar si noaptea nu am putut adormi, reusind intr-un final tocmai in zori de zi.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Da. Nu conteza ca e zero zahar

| newaccountbye a răspuns:

Cofeina îți da energie și de aici apar problemele cu somnul

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Are cofeina

| q2amyra a răspuns:

Eu n am avut