| anonim_4396 a întrebat:

Se poate face ceva pentru a ameliora durerile din timpul menstruatiei determinate de uterul retrovers?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca antispastice de tip No-spa si o perna calda (patura electrica eventual) pe burtica.

1 răspuns:
| Anonimus a răspuns:

Ei de obicei cand am dureri in timpul menstuatiei...imi pun o sticla cu apa calda pe burta sau fac un dus cu apa calda, si imi masez usor burticahee hee