| Levelstar a întrebat:

Slaut TPU azi dimineata pe la 5 ma apucat dintr-o data sa vomit am vomat iar apoi m-a luat somul panal la 9:25 dimineata m-a apucat din nou oare de ce P.S ma doare stomacul si am si diaree

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Poate fi enterocolita. Mananca covrigi, banane, branza dulce, supa de morcovi, orez fiert, ia imodium, smecta, hidrateaza_te, nu fuma si evita mancarurile grase, picante si prajelile. Sanatate!

| oHarryo a răspuns:

Poate o toxiinfectie alimentara, asta daca te simti inca rau, daca nu, nu ai de ce sa te ingrijorezi, o fi o simpla indigestie. Sanatate!

| DellyDell a răspuns:

Buna, mai mult ca sigur ai facut o indigestie, poate ca mancarea nu ti-a priit, sau ai facut cateva combinatii care nu au fost tocmai bune pentru stomacul tau.Este important sa te hidratezi, daca nu poti bea apa, sau ceai, orice fel de lichide ar fi recomandat sa iei niste saruri de rehidratare. Te vor ajuta mult. Ia si niste pastile de sotmac cum ar fi : No-Spa, Saprosan, Frazolidon.

| Maria1189 a răspuns:

Probabil ai facut o indigestie la stomac. Ai mancat ceva ce nu ti-a priit! Poti sa iei Nospa pentru durere si Imodium pentru diaree(e foarte bun) Insanatosire grabnica!

| Levelstar explică (pentru Maria1189):

Mersi mai astept raspunsuri