| Dana1999 a întrebat:

Solutii care ajuta la cresterea mai rapidă a părului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste hormonal, asadar nu exista produse care sa-l "convinga" sa creasca mai repede, sau mai des.
Daca ai grija sa manaci sanatos si corect, hormonii vor avea cu ce sa fie "hraniti" si vor infleunta cresterea parului, dar ritmul lui este de 1-1.5cm pe luna.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin se pune numai la radacina firului de par, ajutand doar la intarirea firului de par existent, dar nu ajuta la cresterea rapida si nici la inmultirea firelor de par.

| sierra1 a răspuns:

Tăiați vârfurile în mod regulat pentru a menține părul sănătos și pentru a minimiza ruperea pe măsură ce crește. Atunci când sunt lăsate netăiate, vârfurile despicate se pot întinde pe lungimea firului, provocând ruperea firului.
Șamponarea părului de două până la trei ori pe săptămână, folosind un sampon delicat, precum șamponul Toppik. Spălarea părului prea mult poate elimina uleiurile sale naturale de hidratare, care îi păstrează aspectul strălucitor și sănătos.
În timp ce vă spălați părul, masați scalpul cu vârfurile degetelor pentru a crește circulația foliculilor de păr, ceea ce va aduce mai mult oxigen și substanțe nutritive către foliculi prin intermediul fluxului sanguin.
După spălare, aplicați un balsam pentru a pentru a hidrata vârfurile. Balsamurile îmbunătățesc, de asemenea, rezistența părului prin etanșarea cuticulei, împiedicând astfel uscarea firelor.

mai vezi aici:
https://toppik.ro/......e-sti.html

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic nu ajută, dar absolut nimic.

| Sofer a răspuns:

Te speli cu ulei de ricin.

| Bbbbbbbmona a răspuns:

Pastile Forcapil