| Dragoselgwns a întrebat:

Spuneti ce sa fac sa nu ma mai usture pielea am fost pe strand si m-am bronzat spuneti-mi lucruri care are fiecare acasa nu creme prostii ca nu ma duc la ora asta la magazin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iaurt rece, este absolut senzational.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai spirt în casă poți pune comprese pe zona traumatizată, spirtul trage căldura și cedează usturimea.
Pa, pa.

| cretzufinish a răspuns:

Din frigider iaurt, otet. happy Maine fuga dupa o crema dupa bronzat si pentru data viitoare de protectie.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Te poti da cu iaurt in zona afectatawinking

| allleeeee a răspuns:

Foloseste iaurtul.

| MissD a răspuns:

Pe langa iaurt mai stiam si de rondele de castraveti.

| xtina a răspuns:

Foloseste un iaurt! Intindeti-l pe piele! E un remediu!

| waXonwaXoff a răspuns:

Adica 'leacuri babesti':Otet cu apa-e racoritor!
sau Chisleag(lapte batut)
o intrebare in genul acesteia vroiam sa pun si eu, daca mai stiti si alte 'leacuri babesti' in afara de cele spuse de mine va rog sa le postati!

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Nu ai ce! Te-ai expus prea mult soarelui, in afara de creme si lotiuni, nu ai ce!

| Fvn a răspuns:

Da'te cu apa termala de la Vichy. mie mi-a trecut in 10 min.

| blue95 a răspuns:

Eu stiam cu iaurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica 'leacuri babesti':Otet cu apa-e racoritor!
sau Chisleag(lapte batut)
o intrebare in genul acesteia vroiam sa pun si eu,daca mai stiti si alte 'leacuri babesti' inafara de cele spuse de mine va rog sa le postati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu stiu ca mai natural este sa te ungi cu smintina cit mai des posibil si sa lasi ca sa absoarba pielea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te dai cu iaurt rece in zonele unde te-ai "ars"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am intrebat acum cateva zile acelasi lucru si am primit in mare aceleasi raspunsuri. Ce am descoperit este ca iaurtul/smantana/laptele batut sau ce vreti voi are un efect mai puternic daca e amestecat cu malai (se face ca o pasta). Malaiul "trage" iar iaurtul iti vindeca pielea happy eu sunt ca noua

| Bavarezu a răspuns:

Cu smantana functioneaza, nu uita sa faci dus inainte de culcare happy