| Babushka a întrebat:

Spuneti-mi si mie un ceai de slabit care l-ati incercat si ati fost multumite de el! mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Poti sa iti faci zilnic un ceai din lamaie ( e si ieftin, natural si sanatos ), sigur ca fara zahar sau cam o lingurita la 1 kg de apa si cu 1 lamaie taiata feliute cu tot cu coaja ( dupa ce ai spalat lamaia, bineinteles ). Il bei cand iti e sete sau mai poti sa faci din 2 l de apa si 1 lamaie la inceput pana te obisnuiesti cu gustul si apoi din 2 lamai si 2 l de apa si 1 lingurita de zahar si pe urma fara zahar deloc; rezultatul il vei vedea dupa un timp, dar sti ca nu trebuie sa mananci dulciuri sau sa le mananci cu moderatie... acesta te fortifica si nu iti face deloc rau... Numai bine, Lucien.

| turist a răspuns:

Am sa te dezamagesc cu raspunsul meu! Nu exista ceaiuri care sa faca minuni in domeniul slabitului, doar te ajuta sa slabesti! Incearca "ceai" de miscare! Mers pe jos, circula cu bicicleta, du-te la sala etc.
Spor la treaba si multe kg in minus happy

| dada18x a răspuns:

Nu exista medicamente care sa te faca sa slabesti. Sunt dor aiureli. Mai bine ai incerca sa mananci la ore fixe preparate cu cat mai putine grasimi, sa scoti semintele, alunele si ciocolata...si sa faci jogging. O ora de alergare pe zi e mai mult decat suficient. Vei slabi considerabil si nu o sa fie o chestie ca si "azi slabesti mult pentru ca iei medicamente si peste o saptamana o sa te indrasi dublu". Sper sa iti schimbe parerea despre ceaiul miraculos pe care il cauti big grin :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ceaiul antiadipos chinezesc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai de slabit naturavit.Eu il folosesc si acum.Are efect purgativ. E foarte bun. Te ajuta sa slabesti, dar trebui sa respecti si un regim alimentar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste Naturavit, pretul f. bun 5, 5lei. Eu il beau dupa ultima masa pe la ora 18. eu sunt foarte multumita de el.nu are reactii cum ar fi; dureri de burta.cand m-am hotarat sa slabesc mi-am format alt stil de alimentatie, nu mananc nimic intre mese, nu ma ridic satula niciodata de la masa, portia trebuie sa fie cat palma ta, apa este esentiala.eu fac si gimnastica cate 4-5 serii de genoflexiuni cate 20 odata si bicicleta daca poti.intr-o luna am dat jos 5 kg.nu te astepta la minuni de prima data.rabdare si vointa.

| aanila a răspuns:

Am incercat si eu ceaiul antiadipos chinezesc cu efecte ok, dar in timp cred ca a avut si efecte secundare, constipatii puternice dupa ce am incetat administrarea lui, plus ca da crampe destul de puternice. Incerca ceaiul de La Colonix, KleriTea, e mai scump dar foarte bun la gust si eficient. Poti incerca si ceai natural, la 2 lingurite miere adaugi 1 lingurita scortisoara si o cana de apa fiarta, lasi 15 minute dupa care bei o ceasca dimineata pe stomacul gol si una seara inainte de culcare. Sau poti incerca cura cu ulei de masline, o lingura dimineata pe stomacul gol, una seara inainte de culcare. Daca nu poti bea uleiul simplu adauga si cateva picaturi de lamaie. \stiu pe cineva care a slabit cam 6 kg cu aceasta cura de ulei de masline extravirgin.