| AvalohAlyn a întrebat:

A incercat cineva vreun ceai de slabit? Ce efecte ati avut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

O colega de serviciu tot bea prostii din astea, nu se vede sa fi slabit si in rest merge la toaleta foaaaarte des. Nu stiu daca e prea sanatos. Pentru slabit trebuie renuntat la dulciuri, sucuri, carbohidrati si la adoptarea unei alimentatii sanatoase combinata cu multa miscare.

| Donsavas a răspuns:

Colonhelp sau detox. Elimina deșeurile din colon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul nu te ajuta sa slabesti grasime.
Poate avea efect diuretic si sa te ajute sa te dezhidratezi, de exemplu daca esti sportiv de performanta si esti obliat sa ai o anumita greutate.
Dar cum am scris anterior, NU te ajuta sa dai jos un gram de grasime.

| Catalina990099 a răspuns:

Am băut cam o lună jumătate ceai verde cu foi de dafin si scorțișoară. Cate 3 căni pe zi. Bineinteles, am renuntat si la cateva obiceiuri dinainte( mâncat seara, dulciuri etc)