| NowForYou000 a întrebat:

Spuneti-mi, va rog, care sunt cele mai efeciente pastile de slabit? NU vreau sa aud de nicio dieta. Imi bag in ele de diete. M-apuca nervii numai cand ma gandesc. Asta e, nu am vointa si chiar nu ma pot abtine de la nimic. Deci, ce pastile sunt eficiente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sorin_6068 a răspuns:

Nu ai nevoie de diete și nici de pastile încearcă să mănânci în fiecare zi la același ore ia-ți 3 mese principale redu cantitatea de pâine și zaharuri de-a multe lichide și fă mișcare

13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Incearca niste ceaiuri. Eram unele Tummy tox sau ceva de genul, am niste cunostinte care isi comanda mereu si zic ca sunt ok.
Insa orice ar fi, sa nu iei Herbalife, alea au amfetamine care sunt periculoase pentru sistemul nervos.
Si daca nu te poti abtine de la mancare, sportul e baza, macar 15 min la inceput.
Sau sa inlocuiesti alimentele junk cu unele cu mai putine calorii, de ex in loc de ciocolata normala mananci o ciocolata cu 90% cacao. Bei multa apa ca sa iti umpli stomacul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce frumos vorbesti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa cum iti bagi tu ceva in diete asa isi baga si pastilele de slabit in tine si in final ramai doar cu burdihanul si o boala de ficat sau stomac.

| aXy99 a răspuns:

Nu exista. Toate te ajuta cu 1-2-3% daca si numai daca TII dieta.

| Donsavas a răspuns:

Exista si sunt foarte eficiente. Nu sunt nu stiu ce preparate minune care sa ajute pe toată lumea. Sunt medicamente care se prescriu in diverse boli. Medicamentele pentru hipotiroidism sau antidepresivele, corectează dezechilibrul chimic al corpului atunci cand manânci pe stres sau cand nu te saturi de mâncare. Asta depinde de functia ta endocrina sau de starea psihică. Nu tu alegi cum te tratezi.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Da, e fix vina dietelor ca nu slabesti.
Daca ai fi avut un stil de viata sanatos, cu ceva miscare zilnica ai fi slabit. Acum, ce sa faci daca iti place sa molfai la shaorma? Te enervezi, ca-i mai simplu decat sa iei atitudine.
Si nu, asa zisele pastile de slabit sunt doar bombe hormonale, cu efecte placebo.
Daca chiar vrei sa slabesti fara sa misti un deget, mai bine faci operatie de micsorare de stomac.

| Arthiom a răspuns:

Fara dieta nu faci nimic cu pastile.

| EneCristian a răspuns:

Nope nici una nu functioneaza si tu nu ai nevoie de dieta doar sa schimbi modul in care mananci incepi incet cu o cana de apa de inainte de fiecare masa apoi te nu mananci cu 4 ore inainte de culcare apoi portionezi mai putina mancare poti manca des si putin nu trebuie sa te infometezi.

| Anon31241212 a răspuns:

Nu au efecte pozitive alea.

| RosuEleonor a răspuns:

Nimeni nu iti poate da un raspuns exact la aceasta intrebare. Dupa cum toti stim pastilele si dietele de slabit au rezultate diferite in functie de organismul si metabolismul tau. De asemenea trebuie sa stii ca nu exista pastila de slabit sau un regim strict minune, in toate cazurile vei avea parte de efectul yoyo.

Pentru a reusii sa te mentii in forma chiar trebuie sa iti schimbi stilul de viata, o alimentatie corecta si ceva miscare va face minuni pe termen lung. Pastilele de slabit sunt doar ajutatoare iar fara o alimentatie corecta nu vor aduce mari rezultate. Poti sa iei si un pumn de capsule in fiecare zi pentru ca nu vor avea efect daca tu mananci in continuare tone de fast food-uri si consumi sucuri carbogazoase.

Acum sa revenim la intrebarea ta: Care sunt cele mai eficiente pastile de slabit

Capsiplex- arzator de grasimi cu capsaincina, piperina, niacina si cofeina. Sunt foarte eficiente in arderea grasimilor, in special cele abdominale. Foarte bun pentru barbatii cu burta dar si pentru femei. Reduc senzatia de foame, pofta de dulce si ofera un surplus de energie eliminind si starile de oboseala. Rezultatele sunt garantate si rapide m-ai ales daca faci si un pic sport.

Capsulele cu cetona de zmeura Raspberry Ketone- Eficiente in cazul femeilor. Ajuta foarte mult in topirea grasimilor si eliminarii apei din organism. Daca nu ai probleme cu retentia de apa foloseste Capsiplex.

Green Coffee Plus - capsule cu cafea verde. Au fost facute special pentru barbatii care doresc sa dea burta jos. Nu o sa ai nici un rezultat daca nu renunti la bere.

Pastilele de slabit Thermacuts cu extract de ceai verde- eficiente in cazul barbatilor si femeilor, ajuta foarte mult in eliminarea grasimilor abdominale, reducerea poftei de mancare si poftei de dulce.

Proactol XS pastile fat binder - facut special pentru persoanele care nu se pot abtine de la mancare si dulciuri. Acest supliment nu necesita o dieta stricta. Rolul lui este de a nu lasa organismul sa digere grasimile si carbohidratii din mancaruri, aceastea fiind transportate in colon imediat dupa ce au fost ingerate. Datorita lipsei de grasimi si de carbohidrati din mancare, organismul va fi fortat sa se alimenteze cu energie din grasimea deja depusa.

Vezi mai departe lista completa cu topul celor mai eficiente pastile de slabit https://pastilaslabit.ro/

| NowForYou000 explică (pentru RosuEleonor):

Ok, să zicem ca renunt la prajeli, paine (dar nu complet), sucuri si dulciuri. Si am programul urmator : dimineata i-au o pastila Caspilex (cea pe care mi-ati recomandat-o) dupa i-au micul dejun, iar apoi fac de 30 minute de sport acasa. Pentru ca din motive personale nu pot iesi afara la alergat sau la sală. Cat pot slabi? Chiar am nevoie sa slabesc rapid. Am fost invitata la mare, dar din cauza kg mele in plus a trebuit sa refuz invitatia. Luna aceasta vreau sa merg. Am nevoie de macar vreo 10 kg sa dau jos si ar fi perfect.

| RosuEleonor a răspuns (pentru NowForYou000):

Incearca te rog sa incetezi sa iti mai fie rusine cu corpul tau. Crede-ma sunt persoane care au probleme cu greutate corporala mult mai grave.

Cat despre rezultate nu iti pot da un raspuns concret, un supliment pentru slabit ofera rezultate diferite, totul depinde organismul fiecarei persoane.

Din programul pe care intentionezi sa il urmezi ai putea sa slabesti undeva la 5 kg fara a folosii nici o pastila. Cu ajutorul pilulelor o sa slabesti mai multe kg dar te rog nu forta lucrurile, te vad foarte nerabdatoare, iar graba strica treaba.

Incepe usor si incearca sa urmaresti pe Youtube diferite filmulete educative romanesti cu exercitiile pentru slabit care le poti face acasa cu usurinta. De asemenea poti incerca prima saptamana sa slabesti fara a folosii nici un supliment si noteaza rezultatele la sfarsit de saptamana. Nu te urca pe cantar din ora in ora pentru ca o sa te dea inapoi. Te urci o data la inceput, o data la jumatatea saptamanii si inca o data la finalul saptamanii.

Daca nu iti convin rezultatele obtinute in prima saptamana atunci incearca sa iei suplimentul. Te rog nu te infometa si incearca sa accepti invitatia la mare, treci peste rusine si nu te mai certa sau mai bine zis nu mai fii suparata pe tine insuti.
Un alt truc care te poate ajuta sa treci cu usurinta peste toate astea este sa iti pui pe perete cateva postere cu tipe sportive, in special cu cele care fac fitness, stiu ca suna absurd dar crede-ma funtioneaza. Acele postere or sa te motiveze si or sa te faca sa tragi mai tare de tine, exercitiile or sa fie mult mai intense. Poti downloada poze de pe net in loc de postere si le scoti la imprimanta.

| NowForYou000 explică (pentru RosuEleonor):

Multumesc mult! Chiar simt ca ma motivează sfaturile dvs. happy