| RAY a întrebat:

Starile de ameteala si voma de la ce pot proveni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| NYK4u a răspuns:

Pot proveni de la :
-bautura in exces.
-mancare (pe care corpul nu o vrea) sau prea multa.
-oboseala.

| DDoctorita a răspuns:

Buna.

Dereglarile organismului. cred ca cel mai recomandat ar fi o analitica... happy

| amelicika a răspuns:

Oboseala stres emotii mincare

| Geea3231 a răspuns:

Depinde...Poti sa ai stari de voma din cauza unor mancaruri care nu-ti priesc sau din cauza unor senzatii care te deranjeaza(mersul cu masina, mersul pe apa), dar poti vomita si din cauza ca organismul tau trebuie sa elimine substante care iti fac rau. Iar ameteala poate venii la randul ei din senzatii neplacute sau de la miscari brusce, socuri.

| Munnich_Madalina_1996 a răspuns:

Acum dupa sarbatori e normal! Atata bautura, mancare si prajituri sau poate pur si simplu esti obosit, i-a o pastila, odihneste-te si o sa fi ca nouwinking

| DoarEuDia a răspuns:

Posibil sa fi insarcinata...fa un test de sarcina

| RAY explică (pentru DoarEuDia):

Nu,sunt baiat

| Monykafrumusika a răspuns (pentru DoarEuDia):

Ce pot sa spun daca ai fi fost fata... poate ca-i fi insarcnata asta doar daca ai avut contact sexul
Dar esti baiat... daca na-i avut apendicita se poate sa ai acum
Sau ai ggastritaa
nu e ceva grav
Sau poate ai colet happy
Sau poate ai mancat ceva ce nu tia picat bine
Hm... daca o ti landra asa ar fi bine sa consulti un doctorwinking
Funda :*

| vlad1001 a răspuns:

Apasa pe linkul urmator si vei afla:...auze_9117. Starile de voma sunt din cauza alimentatiei.