| jon22 a întrebat:

Stie careva daca la ecograf se poate vedea prapurele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sagetator a răspuns:

Este foarte probabil sa se vada pentru ca la ecografie se vede orice. asta daca ceri sa ti se faca ecografie generala.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In anatomia umana nu exista un organ care sa se numeasca prapure. Asa ca nu stiu exact la ce te referi: la oment sau la peritoneu. Primul se vede, al doilea nu. Cred ca mai bine ai intreba exact ce vrei sa stii, ce diagnostic vrei sa-ti confirmi/infirmi si ai renunta la termeni din gastronomie.

| jon22 explică:

Eu zic de cel care cedeaza cand faci hernie inghinala

| mehanna2000 a răspuns:

Depinde la ce fel de ecografie te duci, prapurele este un organ intern care acopera in special stomacul. imi dai funda?