| DoBrEJr a întrebat:

STIE cineva cum pot scapa de pistruii? Am auzit ca se da cu zeama de lamaie dar mai vreau solutii!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Sucul de frunze de patrunjel obtinut prin mixare sau frunzele proaspete si putin zdrobite aplicate pe ten ajuta la eliminarea pistruilor. Se fac aceste aplicatii dimineata si seara inainte de culcare.Masajul tenului cu miscari circulare, dimineata si seara, cu ajutorul unui amestec de forma: o lingurita suc de lamiie, o lingurita glicerina si o lingurita apa oxigenata da prospetime fetei si indeparteaza pistruii.

2 răspunsuri:
| Rebbbeca a răspuns:

Pistruiile sunt foarte tari.Eu as vrea...Nu cred ca se poate scapa de ele pentru ca asa te-ai nascut

| mmamiruna a răspuns:

Cuterizat(adica ars) dar pentru asta trebuie sa te duci la dermatolog, plus ca te expui la riscuri foarte mari!