| anonim_4396 a întrebat:

Ati incercat sa va indepartati pistruii cu zeama de lamaie? A functionat?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Zeama de lamaie este in general buna pentru cosuri, puncte negre, afectiuni diverse ale tenului. Totusi, pentru pistrui eu nu am observat rezultate. Poate sunt, dar prea rapide sigur nu.
Daca vrei sa scapi de pistrui e recomandat sa te duci la un medic dermatolog. Acesta este cel mai in masura sa iti zica ce faci. Eu am facut un fel de tratament adica mi-a prescris un gel / o crema nu mai tin minte si ma dadeam. Desigur, era pe un termen ceva mai lung. Poti chiar sa intrebi farmacista daca nu vrei sa te duci la doctor.
Si totusi, pistruii sunt draguti puppy dog eyes la unele persoane, da aerul ala de inocent big grin. Intr-un fel imi pare rau ca nu ii mai am dar nici un ten curat nu e neplacut.
Sper ca am ajutat. Mult succes.

| Abracadabraash a răspuns (pentru AnonimaOk):

Nu mai sti cum se numea crema aceea? sau macar sa imi zici cat a durat tratamentu?
acum ai tenul curat?
ai avut multi pistri? happy

| AnonimaOk a răspuns (pentru Abracadabraash):

Asta era crema :

http://www.naturaplant.ro/......_ten_patat

Insa eu nu iau de pe internet ci din farmacii, altfel nu am incredere.
Inca o precizare - eu am urmat tratamentul vreo 4-5 luni pentru ca aveam multi pistrui si mai erau zile in care uitam sau nu aveam chef sa ma dau. Totusi, ar trebui sa vorbesti macar cu farmacista sau cu medicul de familie inainte sa iei dupa ureche. Daca nu, nu depasi perioada recomandata de 3 luni.

| Abracadabraash a răspuns (pentru AnonimaOk):

O sa vorbesc cu un medic! multumesc mult:*

4 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Nu a functionat