| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Stie cineva niște pastile care iti taie pofta de mâncare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

NU iei nici o pastila, doar bei cate 400ml apa plata, zilnic de 5 ori.
Dupa fiecare pahar de apa baut, mananci imediat, cat poti, pana te saturi.
Nu mananci fara sa bei doza de apa inainte!

| AvalohAlyn a răspuns:

Iti recomand ceaiul Canadian Tea(se gaseste si la Catena) dar si pe internet la farmacii online si la site-ul lor, www.canadiantea.ro
E bun ca mai potoleste putin pofta de mancare dar nu te astepta sa nu iti mai fie foame deloc daca tu nu mananci nimic.
Succes! Sanatate!

| anonimg a răspuns:

1. Autostăpânirea
2. Ceaiul de ghimbir.
Mai așteaptă sfaturi.

| Donsavas a răspuns:

Consulta un psihiatru! Acesta are medicamente pentru mâncat compulsiv.

| GPA a răspuns:

Pastile : Slim Duo Forte, Cetona de zmeură, Spirulina(tratament cu alge).

| Pelican05 a răspuns:

Depinde. Dacă vrei să slăbeşti, nu ar fi indicat sa iei pastile. Ar trebui sa ai grijă la alimentație! Asa poți slabi sănătos! Daca faci si sport e mult mai bine!