| biancutzabia14 a întrebat:

Stiie cineva metode pentru a nu avea unghii exfoliate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anamaria8811 a răspuns:

Poti sa incerci tratamente pentru unghii cu calciu sau chiar pentru exfoliere, poti folosi lac pentru intarie.eu folosesc de mult timp de la kallos un lac intaritor, e foarte bun si nici nu e scump(5-7ron),sau mai este la "lady's" un lac cu calciu(eu de cand folosesc arata super fain unghiile, mi-o crescut si e tare)

| mixxjim a răspuns:

Poate fi lipsa de vitamina A. "de la bunica" ar fi un "tratament" cu ulei de porumb, se incalzeste intr-o cescuta niste ulei de porumb (caldut, cat suporti la piele de cald, nu sa te oparesti) si se tin unghiile in acel ulei pina se raceste, de 2-3 ori pe zi, cam 2 saptamani. in farmacii se gasesc niste solutii in sticlute ca de oja care se dau pe unghii, nu stiu denumirea exacta, dar intrebi farmacistele si ele stiu. in plus, uite si niste sfaturi care te-ar mai putea ajuta sa eviti exfolierea http://www.unica.ro/......-5536.html