| Biuu21 a întrebat:

am unghiile ingalbenite si putin exfoliate, ce metode rapide stiti sa nu le mai am asa? fundita

Răspuns Câştigător
| samara2 a răspuns:

Am avut şi eu problema cu exfolierea unghiilor. Îţi recomand să-ţi încălzeşti în fiecare seară, timp de o săptămână, puţin ulei (de floarea-soarelui sau măsline) şi să ţii degetele înăuntru până se răceşte (5-10 min.), apoi îţi poţi spăla mâinile. Pe lângă asta, să te dai regulat cu ulei de ricin pe unghii şi să îl laşi să se usuce aşa, fără să te speli. Te va ajuta!

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna uite aici un clipulet cu sfaturi si eu am avut exact aceeasi problema ca si a ta si sfaturile de aici m-au ajutata forte mult:

http://www.youtube.com/watch?v=kD_G4B8eR-s&feature=plcp

| Consumptive a răspuns:

Timp de 20 de minute tine-ti unghiile in ulei de masline si zeama de lamaie(eu pun cateva linguri de zeama de lamaie si ulei dupa cat cred eu ca ar merge). Zeama de lamaie rezolva problemele privind unghiile ingalbenite si uleiul de masline rezolva problemele privind unghiile exfoliate.
Bafta. happy

| Consumptive a răspuns (pentru Consumptive):

Am omis cateva detalii, scuza-ma.
Incalzesti uleiul de masline, apoi torni zeama de lamaie peste si stai cu unghiile in bolul cu ulei si zeama de lamaie, deci compozitia trebuie sa fie calda. Optional poti adauga si ulei de ricin, ajuta in privinta cresterii si intaririi unghiilor. happy