| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ceva remedii anti-cadere a parului? Care este dupa parerea voastra cel mai bun sampon de par? Care credeti ca sunt cauzele care duc la caderea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Uite aici 2 linkuri si vei intelege cauza caderi parului si cum se poate trata caderea parului. http://www.i-medic.ro/......ana-oricui http://sanatate.adore.ro/? page_id=5

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin combinat cu cel de măsline, Chlestop, etc., șampon vitaminizant.
Cauzele căderii părului: stresul, mediul toxic, alimentație deficitară, genetic, medicamente, dereglări hormonale, etc.
Pa, pa.

| tyana a răspuns:

Eu am folosit revalid fiole, cu care mi-am masat pielea capului dimineata si seara.Au avut efect rapid.De asemenea am luat si vitamine in acea perioada(vitamax) si totul a fost ok.Cam la doua saptamani am vazut rezultatele.Merita sa incerci.Bafta!

| Art a răspuns:

Paiii...eu iti recomand sa te duci la medicul de familie si iti da el o reteta(eu asa am facut si mi-a dat un sampon )...parul de obicei cade de la stres, suparare.

| Luori a răspuns:

Cauze din cate stiu eu sunt : stresul, lipsa de vitamine din corp, mediul de viata.
Eu acum ceva timp in urma am luat Lotiune regeneranta cu petroleum si o crema pentru par cu extracte naturale si petrol. Este bun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauzele s-au spus. Cat despre sampon : eu folosesc Garnier si sunt foarte multumita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu folosesc Elseve Nutri Gloss stralucire de oglinda, si nu-mi cade deloc parul, sunt foarte-foarte multumita, si-mi lasa parul foarte moale si stralucitor. Merita sa-l incerci. Este in ambalaj roz, ca sa il gasesti mai usor:). Uite si o poza ca sa vezi cum arata ambalajul: http://www.lorealparis.ro/img/l10n/products/305x262/HCa9_1.jpg. Dar sa-l incerci, vei vedea rezultatele:*:*:*.