| GAGAGAGA a întrebat:

Stiti cumva un remediu ca sa scap de o pata rosie de pe fata?(dupa ce am stors un cos forte mare,s-a facut coaja, iar dupa ce coaja a cazut a ramas o pata rosu- inchis asa). Stiti cumva vreo crema sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ely3434 a răspuns:

Hey! Daca vrei sa scapi de cosuri du-te la farmacie si ia un Zineryt, eu am scăpat de la el. E normal sa rămână o pată, mai ales daca tu ai rupt coaja. Spala-te cu apa pe fata si da-ti cu spirt dimineata, seara da-ti cu o crema ( de galbenele sau nivea ). Eu am avut o pata pe frunte o luna se la un cos.

| GAGAGAGA explică (pentru Ely3434):

Nu am probleme cu cosurile, doar ca ma obsedeaza pata asta ca mi-a ramas dupa ce mi-a rupt coaja

| Ely3434 a răspuns (pentru GAGAGAGA):

Stiu cum e... Si eu mi- rupt o data o coaja. E normal sa rămână o pata. Da-ti cu spirt dimineata si seara da-ti cu o crema. Nu o sa dispară repede. Cam o luna o s-o ai. Eu credeam ca nu mai scap de ea laughing

| GAGAGAGA explică (pentru Ely3434):

laughing ok. Cred ca o sa dau si cu crema de galbenele sa treaca odata laughing

| Ely3434 a răspuns (pentru GAGAGAGA):

laughing