| anca_3211 a întrebat:

Stiti vreo cale naturista de a trata durerea de gat sau raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru raceala incearca sa bei cat mai mult ceai fierbinte si sa consumi alimente calde si incearca sa fie cat mai cald in camera in care stai cel mai mult. Daca ai amigdalele(asta in care ai)umflate si rosii si te dor,"calca-le"cu zahar(degetul umed il bagi in zahar, dupa care, cu acesta apesi pe amigdale)winkingdurerea va fi considerabil redusa. E o senzatie neplacuta la inceput, dar se meritawinking. Succes.

10 răspunsuri:
| amandina_9414 a răspuns:

Incearca gargara cu apa si sare.calduta

| maya_7683 a răspuns:

Pentru durerile de git este foarte buna tinctura de propolis.Cite 15-20 de picaturi. Le picuri pe o lingurita de zahar, deoare ce au un gust destul de neplacut insa sunt foarte, foarte eficiente.Baftahappy

| Cristinica_5510 a răspuns:

Da! seara inainte de culcare pune-ti intr-o basma cartofi taiati rondele si morcovi la gat.{Te legi cu basmaua la gat}. Pana maine it-i revi.

| elvisedy a răspuns:

Exista cu siguranta. elvisedy

| elvisedy a răspuns:

Da cu first si inghite polen si se rezolva! Pt relatii la -elvisedy

| elvisedy a răspuns:

Folosesti aloe first

| jeorje a răspuns:

Leaga-te cu cartofi imbibati in alcool... asa facea si bunica... si dadea rezultate. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. pe coada unei periute de dinti infasoara o bucata de tifon inmuiata in albastru de metil.si forteaza`te sa iti dai pe gat.
Alta solutie ar fi sa mananci miere sau citrice.
Sper ca ti-am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.pe coada unei periute de dinti infasoara o bucata de tifon pe care s`o inmoi in albastru de metil si sa iti dai in gat cu ea e foarte util.
Sau sa mananci miere si /sau citrice : mandarine, portocale, lamai.
Sper ca ti-am putut fi de ajutor!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum sa tratezi durerea in gat. big grin
Incalzeste-ti o cana de lapte si pune o lingura de miere de albine in ea. Nu este rea la gust, dimpotriva, este dulce.