| cautofatadraguta89 a întrebat:

SALUT!
Cu ce pot trata si eu "cheloidele" pe cale naturista fara interventii sau alte alea!,...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

Crema de galbenele.

| thegatekeeper a răspuns:

M-am confruntat si eu cu problema asta de multe ori, datorita unor piercing-uri. In cazul meu a functionat foarte eficient uleiul de arbore de ceai, pe care il gasesti in orice farmacie (eu am avut de la Fares, de exemplu). Il aplici cu putina vata de 2-3 ori pe zi, iar intr-o saptamana sau doua ar trebui sa dispara (insa depinde si cat de grav este).

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Crema de galbenele pentru cicatrizare.

Sanatate!