| anonim_4396 a întrebat:

Stiti vreun produs minune pentru cosuri albe?
Deci nu puncte negre sau din alea rosii.
Cosuri albe pe care le poti purta toata viata.Cel putin eu am vreo 2-3 cosuri intre ochi si nas si le al de ani de zile.Le-am mai stors,dar degeaba apar iar tot acolo.
Am folosit Zineryt mai demult,dar a fost de scurta durata.
Stiti cum Dumnezeu as putea scapa definitiv de porcariile astea?
Eu nu stiu de ce a mai iventat Dumnezeu si cosurile, e cel mai mare blestem la un om..stiu ce spun
Da nu as vrea chestii cu ace,operatii,lasere,cosmetice, etc.
Poate este vreo crema magica sau ceva care sa ma scape odata ca m-am saturat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Pe mine m-au ajutat foarte multe niste fiole cu extract de Iris si AHA. Sunt foarte foarte bune si pentru acnee si pentru puncte negre si au efecte relativ rapide. Le gasesti la plafar si costa in jur de 7 RON.

Numai bine!

| BiuL a răspuns:

Cred ca te referi la puncte de grasime. DU-te la cosmetica sa ti le scoata, altceva nu prea ai ce face, decat sa ai grija de tenul tau demachiat zilnic de 2 ori, sa eviti sa-ti atingi tenul cu fata, crema hidratanta zilnic si exfolianta odata pe saptamana. Daca ai grija de fata nu ar trebui sa apara chestii de genul sau sa apara rar, cand le tratezi la salon. Nu mai folosi tot felul de solutii, lotiuni minune ca iti incarca si agreseaza tenul in mod inutil. Poti merge si la dermatolog, pe mine m-a ajutat.

| BiuL a răspuns (pentru BiuL):

Ioi esti baiat, atunci inlocuieste demachiantul cu o lotiune de curatat, si crema cu o crema de barbati. Nu e o rusine sa ai grija de tine si daca esti tip.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-ar putea ca cea ce spui tu "cosuri albe" sa fie acumulari de grasime. Si se refac. Mergi la cosmetica.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Da,da grasime de aia.
Gasisem undeva ca e bine sa reduc nivelul de grasimi, dar eu sunt si asa slab cat sa le mai reduc si imi place a manca gras.Ca am activitate in aer liber si nici nu se cunoaste ca mananc gras.Muncesc la camp si chiar de mananc un porc la 2-3 luni nu se cunoaste.
Am 1, 77m si 70kg.Inca mi-ar mai trebui vreo 7 kg pentru a ajunge la greutatea ideala.
Sa stiti de la mine ca in functie de inalitme ar trebui sa aveti si greutatea. Daca ai 1, 80 m ar trebui sa aveti 80 kg.
Ma refer acum la baieti ca la fete nu stiu.Dar tot cam asa se ia.
In fine ideea e ca nu am cum sa renunt la mancarea grasa si chiar nu mi se pare ca mananc gras.Nu manac gen fast-food.Mancare ca la tara normala,ciorbe, oua, paine in cuptor, chestii sanatoase.
Da, deci sunt acumulari de grasime.Si apar iar nu?
Pai nu pot scapa de ele deloc? Trebuie neaparat sa zicem o data la 4-5 luni sa le scot?
Mi se pare o porcarie..adica se ajunge pe luna si se trimit sateliti in spatiu si nu se inventeaza o crema care sa te scape odata de cosuri

| anonim_4396 explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Nu are nimic grasimea aia cu greutatea ta. Maninci gras si asta e una din probleme. La cosmetica se face un gomaj si se elimina usor. Cit de des? Depinde cum se refac. Dar iti spun ele acolo.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ok.Multumesc pentru sfaturiwinking

| JulyStorm a răspuns:

Eu am incercat tot felul de creme (am avut unul tot in zona nasului, spre ochi) care nu au dat rezultat. Pana la urma, la sfatul unui prieten, am incins un ac (de seringa, steril) si l-am intepat. Am stors nenorocirea timp de cateva zile, si pana la urma a disparut. Nu a mai reaparut de atunci.

| tzus a răspuns:

Nu este crema...ca sa scapi de ele le spargi cu un ac si le storci putin ca sa nu ramana acolo. ca sa iesa mai repede si mai putin dureros stai la aburi. alea sunt acumulari de grasime. cand si cand poti aplica o crema hidratanta sau pulverizari cu apa termala. (cosmeticiana)

| xanda95 a răspuns:

Salut si eu am avut aceasta problema si folosesc o crema Skinoren desi e cam scumpa 50 lei o folosesti in fiecare seara si dupa ce iti trec cosurile trebuie sa te dai in continuare sa nu iti apara.te rog funda