| nutza a întrebat:

Stiti vreun remediu pentru unghiile care se exfoliaza si rup foarte usor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna seara, uite eu iti recomand ceva usor:-Unghiile se freaca cu o felie de lamaie, timp de 10 zile, de 2-3 ori pe zi;
-Drojdie de bere inmuiata cu apa de tarate de grau sau apa de faina de orez. Se face o pasta care se aplica pe unghii si se lasa 30 de minute. Tratamentul se repeta timp de 7-8 zile. Sau mai poti folosi calciu si vitamina D, sau foloseste acea lotiune de la Framec pentru exfoliere vei vedea ca intr-adevar da rezultate.Bafta si mult noroc.

4 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Cred ca vit. A si E te-ar ajuta.

| mioara a răspuns:

Solutie pentru tratarea unghilor ci vitamina B6 se gaseste in farmacii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca e bun uleiul de masline si uleiul de ricin.nu am incercat, dar am auzit la prietene ca e bun

| anuta a răspuns:

Inmoaile in ulei de ricin.