| AnneBre a întrebat:

Am si eu o intrebare: de la ce se exfoliaza unghiile? Pt ca la ale mele se intampla aproape mereu astastraight face. Am incercat lacul impotriva exfolierii unghiilor de la AVON dar nu merge. stiti voi vreun remediu?

10 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Eu iti recomand zeama de lamaie si ulei de masline alternativ cate 30 minute.

| AutumnDay a răspuns:

Buna! Incearca zeama de lamaie pe unghii. Este foarte important sa se foloseasca doar suc de lamaie proaspat si sa nu se spele mainile timp de 2-3 ore de la apliacarea pe unghii a tratamentului.
Unghiile vor fi mai albe, mai rezistente si nu se vor mai exfolia.
Multa bafta!

| AutumnDay a răspuns:

Buna! Incearca zeama de lamaie pe unghii. Este foarte important sa se foloseasca doar suc de lamaie proaspat si sa nu se spele mainile timp de 2-3 ore de la apliacarea pe unghii a tratamentului.
Unghiile vor fi mai albe, mai rezistente si nu se vor mai exfolia.
Pa, pa!

| Raluuuuu a răspuns:

.Mananca mai saatos s ia calciueu asa fac.

| ingerpufos a răspuns:

Pai ar trebui sa te dai aproape zilnic cu intaritor

| Florin6326 a răspuns:

Malnutritia si lipsa de calciu sunt principalii dusmani ai unghiilor asa ca hraneste-te sanatos si cum trebuie. Udarea si uscarea frecventa a mainilor(si implicit a unghiilor) poate fi o alta cauza.Mananca multe lactate si branzeturi si hidrateaza-ti mainile cu crema hidratanta.P.S. Chiar daca sunt barbat, imi place sa am o manichiura ingrijita.

| mimikafrumusika a răspuns:

Si mie mi se intampla asta dar o colega mi-a recomandat sa le tin in zeama de lamaie o data pe zi si vreau sa incerc

| rallulollipop a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema, am inceput sa folosesc lac de ungii intaritor de la Killys si de atunci nu mi se mai rup sau exfoliaza.

| miha3la90 a răspuns:

Si mie la fel. cum imi cresc un pic, cum se exfoliaza, ramane un singur strat de unghie subtire si se rup, si plus de asta se cojesc foarte rau cuticulele si se vad foarte urat, se rup si arata foarte rau...