| Andreiiii1234 a întrebat:

Stiti vreun tratament naturist pentru fimoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Nu exista un asemenea tratament. Fimoza persistenta dupa varsta de 1 an se trateaza chirurgical, fie prin operatie (circumcizie), daca este foarte stransa, fie printr-o manevra chirurgicala neoperatorie, daca este o fimoza larga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, stiu eu un tratament absolut naturist, foarte eficient!
De trei ore pe zi, la 8 ore, se tine urmatorul regim:
Inainte de masa se mananca o maracuja (fructul pasiunii, e cam acru), in loc de masa se mananca o salata vineigrette dintr-o telina mare, iar la desert sex cu o partenera stramta.
Faci asta o luna, si gata!

| Andreiiii1234 explică (pentru anonim_4396):

Da, foarte eficient si raspunsul tau!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreiiii1234):

La mine a functionat! laughing

| Andreiiii1234 explică (pentru anonim_4396):

Sigur...

| passarisMB a răspuns:

Graphites Salbe (50ml) si Mercurialis Salbe (30ml), creme pentru fimoza la bebelusi.sau ar mai fi ceva decalotarea putin cate putin in fiecare zi(indicat dupa baie). daca nici asa, nu ramane de facut decat sa-l vada un medic specialist(nu dureaza mult interventia, doar 5min) sper sa te ajutewinking