| AnCutzZa a întrebat:

Stiti vreun tratament pentru vitiligo?:-s astept raspuns urgent![-o

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista cateva tratamente mai mult in studiu, cu efecte variabile, in principiu nu foarte bune. Cel mai promitator pare a fi un tratament pe baza implantarii de celule pigmentare luate din zonele invecinate.

| matraguna1 a răspuns:

Tratamentele sunt de lunga durata. putini dermatologi sunt capabili sa trateze aceasta boala iar vindecarea/ameliorarea se vede in timp. Iti recomand un doctor f bun: Nedelcu Ioan (Bucuresti)

| andreuxxaa9095 a răspuns:

Da...winking cel putin boala se stagneaza... andreuxxaa. 1995winking

| AndaVr a răspuns:

Am eu raspunsu m-am informat mult si nu exista nici un tratament in medicina moderna care sa iti dea rezulteate fara nici un risc...Incearca cu asta e 100% natural

Sa iti spun cateva informati despre acest tratament :
Este fabricat in Dubai;
Se vinde de 25 de ani in America
Este 100% natural!
Este adus in Romania de aproximativ 3 luni...
Dupa ce te dai cu el te xpui la soare pentru a grabi vindecarea nu este obligatorie expunerea!
Poti sa te uiti in fiecare miercuri la ora 17.00 pe OTV si o sa afli mai multe viziteaza site-ul http://www.hans.ro/ si informeaza-te scrie foarte multe detalii

pretul tratamentu este 360 ron am primit un email de la ei cu informati :)Bafta