| Estera123 a întrebat:

Stiu ca atunci cand durerile menstruale sunt foarte mari inseamna ca ai probleme (in general ovare polichistice, sau ceva de genul asta).
Ar fi ceva in neregula daca nu ar exista sau ar fi durerea foarte mica in timpul sau inaintea menstruatiei?
Dar... durerea menstruala ar putea varia? Pe mine, de exemplu, ma doare burta in fiecare luna la fel, adica destul de intens(dar nici insuportabil). Daca intr-una din urmatoarele luni voi avea dureri mai mari sau deloc e un motiv de ingrijorare? Si de la ce ar putea varia aceasta durere? (poate ca suna prostesc intrebarea, dar e o curiozitate).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miki_4604 a răspuns:

Este de la lipsa de calciu si magneziu.Nu este normal sate doara, nu ai chisturi stai linistita, calciu nutritiv si calciu pentru copii iti rezolva durerile.Sanatate! tiens-romania.ro

2 răspunsuri:
| hfkjgkjfg a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. si la mine variaza, nu-i nimic, desi in cativa ani o sa ajunga sa fie la fel in fiecare luna si o sa se mai regleze.
Esti ok! happy

| Estera123 explică (pentru hfkjgkjfg):

Eu ma refeream la durerea pe care o ai in timpul sau inaintea menstruatiei.