| EmiliaOpris a întrebat:

Stiu ca intrebarea :"Ce se intampla daca nu mananc x zile?"a mai fost...dar ce sa intampla daca nu pot manca si fac injectii(penicilina si gentamicina) +medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai nevoie imediat de perfuzii pentru a menstine stare de nutritie a organismului. Nu poti sa nu te alimentezi in cursul unui astfel ed tratament. Anunta imediat medicul ca nu te poti alimenta si vei primi hrana intravenos.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti lesina, ajungi in spital.
Trebuie sa mananci macar putin putin.
Te pup!

| marktheshark a răspuns:

Nu e prea bine, poti chiar sa lesini.