| anonim_4396 a întrebat:

Strabunica mea de 91 de ani, a accidentat-o o masina duminica.Si-a rupt mana stanga si piciorul stang. Oare o sa se vindece?
Anul trecut ea si-a mai rupt si piciorul drept, dar si-a revenit si a putut sa mearga.
Acum piciorul stang e rupt la genunchi, iar mama stanga la umar.
Am fost azi la ea la spital, si se simtea destul de bine.
Oare o sa poata sa mai mearga la 91 de ani din nou?
Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mariinaa a răspuns:

Parerea mea este ca orice e posibil!
Daca spui ca si-a mai accidentat celalalt picior poate o sa se vindece si o sa poata sa mearga.
Dar acum noi nu putem sa-ti dam un sfat potrivit deoarece nu suntem medici si nu avem pregatirea necesara!
Ii doresc strabunicii tale multa sanatate!happy
pa, pa

| DidudicaDi a răspuns:

Ce nesi e carmen sad eu sper sa se poata face bine happy ori cum daca se face bine imi spui in mesaj privat ok? oricum multa sanatate bunicii tale

| mAkE_2626 a răspuns:

Salut, imi pare rau de tine, nu stiu, dar iti dau un sfat:Ajut-o si vorbeste cu ea cat mai este in viata, cand nu o sa mai fie o sa-ti para rau si o sa te intrebi de ce nu vorbeai cu ea.Arata-i ca-ti pasa de eahappyAi grija si fi tarehappy

| carmen_4289 a răspuns:

-Maduva oaselor este pentru a vindeca.La cat este ea de batrana nu prea cred sunt sanse mici da totusi e doar o babarolling on the floor)

| Anamariaandrei a răspuns:

Nu stiu depinde acum, dar daca sp ca are 91 de ani cam greu. oricum multa sanatate din partea mea