| LarisaDizzy a întrebat:

Am un motan de 2 ani. Vara asta si-a rupt piciorul stang din spate, mai tarziu dupa ce si-a revenit si-a rupt piciorul drept, in toamna iar piciorul stang ( tot din spate), iar azi si-a rupt piciorul din fata. De fiecare data isi revenea dupa cateva saptamani, dar nu asta ma ingrijoreaza. Nu il tin in casa, mama lui e de pe strada, si probabil se mai intalneste cu cainii din vecini. Nu-l pot opri sa se duca la ei, mama nu ma lasa sa-l tin in casa. Dar daca va continua asa, ii va afecta viata? Sunt sanse sa traiasca macar pana la toamna sau pana anul viitor? Eu nu stiu ce sa zic, nu cred ca are vreo legatura, dar va intreb pe voi. Multumesc!

3 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Fa-i un fel de cusca mai mare in care sa-l pui noaptea ii faci un culcus moale si ii pui acolo mancare si apa si il ti cel putin noaptea.Si ai putea merge cu el la veterinar.Eu cred ca sunt sanse sa traiasca eu am o pritena care are 2 motani unul a cazut de 3 ori de la etajul 6 si nu a murit. Pune-o intr-un cotet ce stiu eu, o cusca de caine. Sper ca te-am ajutat.

| EvangelineLovin a răspuns:

Aoleu! Si-a rupt picioarele de atatea ori si nu ati facut nimic? Pai probabil ca o sa ajunga sa nu mai poata sa se mai miste din cauza durerilor, pentru ca acum oasele alea s-au sudat si nu mai sunt aliniate corect. mai e si frig, o sa va treziti ca nu mai vine inapoi. Ar trebui sa-l duceti la veterinar bietul animal.