| anonim_4396 a întrebat:

Sucul de morcov mareste colesterolul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Sucul de morcov este foarte sanatos atat pentru cei mici cat si pentru cei mari. Sunt multe altele care maresc colesterolul dar nicidecum sucul de morcov.

4 răspunsuri:
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Nu sucul de morcovi nu creste colesterolul ci din contra. Radacinoasele scad colesterolul. Chiar este indicat ca la colesterolul crescut sa se consume aproape in fiecare zi salate din morcovi, telina si pastarnac sau de sfecla rosie.

Bula
| Bula a răspuns:

NU !

| DenissaDeea a răspuns:

Sucut de morcov e fff sanatos baut natural.
In medicina naturista este recomandat pentru:eczeme, boli de ficat, trateaza scaderea vederii, hepatita, gingivita, iar morcovul folosit proaspat curata dantura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu