| DomnulMuratura99 a întrebat:

Din cauza caror alimente ti se mareste colesterolul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rihhana1 a răspuns:

Cartofi prajiti
Friptura
Carmati
Caltabos
Slanina
Carnea de porc in general, doctorul recomanda: carnea de vita si de pui, fripta sau coapta nu prajita.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la EXCESUL de mancaruri cu grasime sau care se depun in organism transformate in grasime.
Grasimile sunt alimente necesare organismului, dar daca mananci mai mult, atunci ele se depun in organism ca rezerve, sub forma de grasime.

| Bondarel99 a răspuns:

Grasimi

| doctorandus a răspuns:

Cafeaua fara hartie de filtru.