| eU777 a întrebat:

Sunt baiat si am 15 ani. Am putina mustata si mai putina barba.
Ideea e ca eu as vrea sa imi las barba in sensul ca daca nu pe la 16, 17 ani, macar la 20 de ani sa am o barba si eventual o mustata, cat de cat. Nu stiu daca toata lumea poate avea barba, deci nici eu nu stiu unde ma incadrez. Cand ma gandesc la parul facial, ma gandesc la ceva estetic, adica in primul rand ar trebui sa arate bine in general si mai apoi pe fata mea. Am auzit ca daca incepi sa tai chiar si aceste firicele mici, sunt sanse sa creasca mai bine. Intrebarea mea e daca ar trebui sa incep sa ma rad ( desi nu prea am ce ), avand in vedere ca mi-as dori barba, si pe langa asta la un moment dat tot o sa o fac...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca bine ar fi sa incepi sa tunzi cu o masina electrica firele care incep sa creasca- daca le razi fata va capata un aspect lucios, ca de copil mic- ceea ce cu siguranta nu-ti doresti. Barba si mustata au tot timpul sa creasca si in curand vei avea ce aranja. happy