| catalinutzy a întrebat:

Sunt bune proteinele pentru sanatate?(Proteine pentru. crestere musculara)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nu. Produc dependenta, ataca ficatul + alte complicatii, chiar deces la un moment dat, nu foarte indepartat. Am avut un exemplu in familie.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mayar):

Altu pe langa.

suplimente cu proteine = mancare concentrata.

Cum naiba sa produca dependenta?

Ai vreun studiu in domeniu sau esti doar un COPIL MIC care comenteaza si el?

| Cosmin86 a răspuns:

DA, sunt bune, DACA :

1. sunt avizate medical si FDA
2. nu au indulcitori artificiali ( in special aspartam ).

Ia proteine 100 % naturale si sunt foarte ok.

Si mai documenteaza-te :
http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html

| matrix100 a răspuns:

Nu cred... cel mai bine faci sala sau sport natural