| anonim_4396 a întrebat:

Sunt contraindicatii ale operatiei cu laser pentru ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In cazul unei operatii cu laser, in prealabil se fac investigatii profunde pentru a elimina factorii de risc.
Daca examinarile nu indica, nu sunt contraindicatii.

eileen
| eileen a răspuns:

Trebuie sa gasesti un medic cu experienta, cu ochii nu te poti juca si nu este nimic reversibil.

| kaumi a răspuns:

Daca medicul o recomada, nu vad de ce ar fi! Operatiile cu laser sunt recunoscute pentru eficienta si acuratetea lor.

| arsenia a răspuns:

De obicei nu, acum depinde de persoana dar daca medicul investigheaza o sa-ti zica. Mai bine consult unu si intreaba-l pe el, sau mai bine nu daca o sa te hotaresti sa te operezi el o sa iti zica