| Katty97 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat pe care il cunosc de mica si e un baiat extrem de grijuliu si de sensibil dar are o problema.Consuma droguri de 4 ani. Acum si el si prietenul lui vor sa se lase de droguri vazand tot ce au pierdut iar eu simt ca trebuie sa'l ajut dar nu stiu cum? A avut probleme mari dar ambitia lui e si mai mare.Cum as putea sa'l ajut? Vreau sa'i fiu alaturi pentru ca stiu ca poate mult mai mult >Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jolley a răspuns:

Cand vezi ca... nu stiu cum sa zic...ii vine pofta de droguri, ia-l de mana si invita-l undeva, in parc de exemplu si spune-i ca asta inseamna inceputul uneii vieti noi, fii alaturi de el; Si petrece mai mult timp cu el.

| DaniDany a răspuns (pentru Jolley):

Frumos raspuns... frumos spus bravo

| Jolley a răspuns (pentru DaniDany):

Multumesc!

6 răspunsuri:
| NonEinstein a răspuns:

Drogurile, ca şi alcoolul au in vedere un etalon.De ex la alcool este : sevrajul minor, major, convulsiile si DT.

| StanAnaMaria a răspuns:

Poti sa ii faci tu ce vrei daca nu doreste el cu adevarat aceasta schimbare in viata lui tu nu ai ce face dar daca si-o doreste fii alaturii de el sustinel, incurajeazal, laudal cand face lucurii bune sau cand a mai trecut o zii fara sa se drogheze, arata-i o alta viata fara droguri!

| Katty97 explică:

(pentru ஐŁόnєlyღ) Multumesc! Raspunsul tau ma face mai sigura pe mine! Multumesc StanAnaMaria pentru ca si raspunsul tau imi este de folos! Conteaza mult pentru mine!

| Jolley a răspuns (pentru Katty97):

Sper ra reusasca! Sa reusiti amandoi sa fiti fericiti!