| flaviu1996 a întrebat:

Sunt operat de o saptamana de apendicita, zona unde s-a facut operatia este putin umflata, doctorul mi-a spus ca matul unde a fost legat apendicu s-a umflat si ii normal, imi spuneti daca ii normal,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Si eu m-am operat anul trecut, e normal sa fie asa. Ai rabdare 2-3, nu iti face griji, o sa iti scoata firele, o sa iti cada coaja, o sa ai dureri, dar in timp se normalizeaza lucrurile. Acum la mine abia se vede taiatura, arata super bine.

2 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Si operatia mea a fost putin umflata, pana cand s-a refacut locul, ca dupa s-a "tras". Acum cred ca depinde si de care apedicita ai avut...eu am avut ap limfoblastica acuta!

Dar daca simti vreun discomfort, pe viitor, ar fi bine sa ii spui dr care te-a operat.

| Catalin_Jr._1998 a răspuns:

Sigur ca este normal! Si eu am fost operat. si mi se umflase. ptu ca era fortat prea mult happy Funda!?