| Nousername a întrebat:

Sunt racita si maine merg in tabara cu piscina. Nu stiu ce sa fac. Adica astazi m-am trezit cu nasul infundat si cu putina durere in gat (dar cred ca a fost deoarece mi s-a uscat gura ca am respirat pe ea ). Dupamasa durerea din gat mi-a trecut. Problema oficiala este ca eu acum am o stare de ameteala si stranut deeees. Starea de ameteala probabil e de la calculator sau de la plictiseala. Maine am tabara, si nu pot lipsi pentru ca a costat foarte mult. Sunt 5 zile. Credeti ca risc sa ma apuce febra pe acolo sau e doar o simpla raceala? Jesus, si chiar numaram zilele pana la tabara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alice a răspuns:

Iati medicamentele cu tine si totul va fi ouchei. close your eyes and will be fine :*. unde te duci in tabara?:d

2 răspunsuri:
| Roll a răspuns:

Exact la fel am patit si eu zilele trecute. e o viroza mica. daca nu o tratezi din timp se poate agrava. eu am luat fervex de 2 ori pe zi si niste pastile pentru gat (septogal) si mi-a dat drumul in 3 zile.

| qAndu a răspuns:

Iati medicamentele cu tine dela doctor. si te bagi si u putin in apa dar nu mult ca racesti si mai tare.