| AvalohAlyn a întrebat:

Sunteti de acord cu ideea Ministerului Sanatatii sau hotararea ca producatorii de dulciuri si fast food vor trebui sa plateasca o taxa la stat datorita problemelor medicale pe care le provoaca, evident ca producatorii apoi vor majora pretul la aceste dulciuri si mancaruri fast food. Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu sunt de acord. As fi de acord doar daca ar fi si o actiune reflux de accesibilitate la produsele naturale. Ar putea pune anumite conditii pentru a nu lasa mana libera producatorilor de fast -food. Sa faca un fel de clauza prin care in functie de preturile produselor sa creasca si taxa.

6 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

NU! sad Nu erau destul de scumpe acum vor fi si mai silaughing dar tot nu ne vom putea abtine, asta e clarbig grin

| cristinela a răspuns:

Trebuie bani la buget si nu stiu de unde sa mai scoata. Urmeza sa mai puna taxe pe boli si o sa ne mai fie frica sa ne imbolnavim!

| User a răspuns:

Ce sa facem? Degeaba iesim in strada si behaim ca nu rezolvam problemaoh go on.

| anca_3211 a răspuns:

Nu consum foarte des acest tip de mancare, dar totusi... sa maresti taxele si pe mancare cu pretextul ca sunt nesanatoase... Sa fim seriosi!

| liviu00 a răspuns:

Sunt de acord, atat timp cat sustin o alternativa. Adica subventii pentru producatorii de alimente sanatoase, astfel incat acestea sa se ieftineasca.

| trabardie a răspuns:

DA...ptr ca e junk food!