| dragos21_3514 a întrebat:

Sunteti o jugla, nu sunteti oameni, nu aveti responsabilitati, sunteti incompetenti, nu se poate asa ceva. Am adus-o pe bunica mea la un control general la spitalul judetean din dr. tr. severin, pentru un control amanuntit, pentru ca se simtea putin rau, medicii de acolo au spus ca din cauza diabetul si au internat-o cateva zile in care a primit niste pastile, din cauza acestor pastile( pentru ca nu era din cauza diabetul) a facut un accident vascular, a stat cateva saptamani in spital, i s-au facut analize complete, dupa aproape 1 luna sa ni se spuna ca are cancer genital, dupa alte cateva zile de anticoagulante a facut un alt accident vascular. am vrut sa o operam si au zis ca nu are rost, o mai tin doar aparatele in viata... nu se poate ca intr-un spital, dupa 1 luna de analize sa nu poata sa depisteze un CANCER fratilor, nu e o apendicita, E CANCER, asa ceva e imposibil, nu credeam ca poate exista asa ceva, de ce mai tineti spitalele alea deschise? de ce mai e romania? stergeti-o de pe harta. sunteti niste incapabili si de o nesimtire rar intalnita, va uitati numai dupa bani, si nici macar cu banii aia care ii primiti ca spaga nu sunteti in stare sa salvati un om! nemernicilor, mi-ati omorat binica, incapabililor, nenorocitilor, inchideti toate spitalele din tara aia de rahat, ce vreti sa ne omorati pe toti? si sa ramaneti doar voi astia desteptii, care ati luat o diploma de medic pe bani, daca mai este cineva competen in tara aia rog sa se sesizeze si sa faca ceva, si daca imi stergeti mesajul o sa vi-l trimit la nesfarsit, si o sa il pun pe toate forumurile posibile. NEMERNICILOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Calmează-te!
Eu cu mama mea mă duceam periodic la controale medicale deoarece avea Lupus, iar la 5 ani mai târziu am depistat-o în fază terminală având cancer de col uterin. În tot acest răstimp nu văzuse nimeni, nimic! Nesimțiți de la Fundeni (o scârbă de doctor care nu a avut nici măcar bunul simț să ies din cabinetul lui că a scos teancul de euro să-i numere) m-au trimis în spatele spitalului Colentina la o clinică particulară pentru ai face un R.M.N. și m-a costa 1500 ron, mi-au spus că nu are formațiuni canceroase în ficat iar la 2 săptămâni când au deschis-o cei de la Floreasca că făcuse între timp hemoragie digestivă superioară, melenă au văzut că tot abdomenul era cuprins de cancer, metastaze la ficat, etc.
Am așteptat o nenorocită de salvare 7 ore, nu exagerez, să o transport de spitalul Sf. Ioan unde i se făcuse o nefrostomă percutantă pentru a o duce la spitalul Polizu, aici din urmă nici măcar un calman nu a primit. Toți numai ciubucari, așteptau să le dau și îmi spunea mereu că este în stare gravă dar nu îi făceau efectiv nimic, nimic.
Am pierdut-o pentru totdeauna la 3 săptămâni mai târziu de când revenise la domiciliu de la București.
Toți niște călăi, doctorii de la Floreasca nici măcar nu stăteau de vorbă cu mine, țineau mâinile în buzunare când reușeai să-i abordezi, să întrebi de starea de sănătate a bolnavului/bolnavei, etc.
Pe dobitocul de ministru al sănătății care de fapt este al morții ar trebui să-i dea afară pe incompetenți, să fie examene de angajare reale nu cu pile că dansăm în familie. Nu sunt de acord că a închis spitalele!
Chiar astăzi am fost la spitalul județean Argeș pentru un bariu și m-au îngrozit cum cer bani de la obraz, pile/relații/obligații intrau prin față fără rușinare iar eu care venisem cu salvarea am așteptat circa 2 ore să fac acest test. Este de groază în România.
Mergi la I.O.B. (Institutul Oncologic București, tot la Fundeni este) pe afară este vopsit gardul și înauntru leopardul fără blană, etc.
Sunt în sentimentul tău, pe 13 iulie se fac un an și nouă luni de când tot o aștept pe mama să vină acasă, dar ea a plecat în lumea celor drepți. Îmi este enorm de greu fără ea, era lumea și universul meu.
Mă opresc aici că deja plâng când îți scriu.
Pa, pa.

| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Îmi pare nespus de rău pentru bunica ta.
Sunt foarte multe cazuri ca al tău. Ăștia sunt medicii din România.Este de vină și salariul pe care îl primesc.
Nu trebuie să spui pe chat nemernici, pentru că nu noi am fost incompetenți și nemernici. Du-te la directorul spitalului.

Numai bine.

| bulin a răspuns:

Imi pare foarte rau dar aici nu este sectiunea medicilor! Dumnezeu sa o ajute poate se va intampla o minune.

| thealchemist a răspuns:

Asta e, ceasul rau - pisica neagra, te-ai nascut in Romania si trebuie sa suferi pentru vina asta.

| Anonymus3000 a răspuns:

Mda... Imi pare foarte rau sad da ce vrei asta e ROMANIA si mama mea avea o boala si s-a tratat la noi in tara 10 ani si nu a scapat de ea si apoi s-a dus in strainatate si intr-un an a scapat deci 9 ani a stat bolnava degeaba saraca. Oameni care au loat diploma pe bani cum ai spus tu.
Imi pare foarte rau pentru bunica ta crying va ajunge intr-un loc mai bun.