| AlexGogan50 a întrebat:

Tata tot tuşeşte. Are tuse uscară. Cum putem sa scăpăm de ea. Are de vreo 10 zile răceală asta. El spune ca îl doare și ochiul și interiorul urechi. Oare are otită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa mearga la medic sa il consulte, nu putem stii noi ce are, poate avea pneumonie daca tușeste sau inca mai este racit, nu ai spus fumeaza?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un control la medic ar fi binevenit. Aici parerile vin de la nestiutori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nop, e suspect de covid din păcate, și situația i se poate agrava Intr un mod catastrofal daca are și alte comorbitati preexistente, imunitate slăbită... După simptome reiese că ar avea o forma moderată da se poate agrava brusc.

| al0o0o0 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulte un medic. Oricum, daca este vorba doar despre o simpla raceala, pentru tuse este foarte bun siropul natural de ridiche neagra.Te duci, cumperi una din piata, o tai.scobesti interiorul cat sa ramana peretii scobiturii facuti din umplutura aceea alba(adica sa nu scoti de tot chestia aceea alba), iar mai apoi, in fiecare zi, dupa ce se face ca un sirop acolo, sa ia o lingurita.

| EdyAnghel a răspuns:

Eu cred ca are corona virus frate

| AlexGogan50 explică (pentru EdyAnghel):

Sunt față. Mă numesc Alexandra

| AlexGogan50 explică (pentru EdyAnghel):

A făcut test. Nu are