| valahu a întrebat:

Tatal meu are stari usoare de ameteala si de dezechilibru; ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeMaio a răspuns:

Salut!
Este posibil sa aiba o afectiune la nivelul urechii interne (mai ales ca ai spus ca are urechile infundate).La acest nivel se afla asa numitele OTOLITE, formatiuni anatomice care ne mentin pozitia verticala de echilbru. Un control la medicul ORL-ist nu ar strica.
Cu stima
Alex

11 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Daca nu are hipertensiune arteriala, sufera de sindrom vertiginos vascular.Pentru care ii trebuie vasodilatatoare cerebrale cu prescriptie de la neurolog.Sanatate!

| Veme a răspuns:

Daca-ar fi lucrurile asa simple... adica ameteala-hipertensiune, fata rosie-cancer, greata-SIDA, nas care curge- gripa etc, etc, s-ar face un caietel cu ele in ordine alfabetica si le-ar da un sut in fund tuturor medicilor. De ce sa-i mai plateasca cineva?

| superdorex a răspuns:

Cel mai bine sa se duca sa faca niste analize, posibil sa aiba tensiune!

| CCarmencita a răspuns:

Neaparat un consult la ORL si la Neurologie. Nu cred ca te poate ajuta cineva de pe site in aceasta problema. Sanatate!

| miki_4604 a răspuns:

Sa-si faca analizele urgent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A beut.maine va fi mahmur. daca e bolovan, la medic fuguta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zic doar ca poate a fumat ceva.prost daca intelegi.

| CristianMarius a răspuns:

Posibila lipsa de calciu sau vitamine sau tensiune

| valahu explică:

Precizez are si urechile infundate si nu a baut

| MariPunk a răspuns:

Si eu am la fel din cauza tensiunii foarte mici. happy

| Horea11 a răspuns:

Eu as zice ca e anemic, si eu sunt asa si de acea ametesc, deci daca este anemic inseamna ca nu are fier calciu vitamine etc. dar exista medicamente pentru asa ceva sau sa manance mai sanatos, sper ca ti-am fost de folos wave.