| ReTz a întrebat:

Cap greu si stari de ameteala, ce ar putea insemna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Raceala in zona cervicala-ceafa- si se trateaza cu ceva cald pus pe ceafa-o sticla de plastic cu ala fierbinte si stai cu ceafa le ea, dar este bine sa te vada un medic.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
ar putea insemna multe..stomac/fiere/anemie etc.
cel mai indicat, un mic control de rutina si descoperi enigma.
O zi frumoasa sa aihappy

| ReTz explică (pentru caramela):

Crezi ca ma poate ajuta un medic doar daca-i explic de simptome am, sau ma trmite la analize?

| caramela a răspuns (pentru ReTz):

Cu siguranta.

| Danysan a răspuns:

Ameteala nu e oki -Poate fi o raceala si nu prea -E posibil sa iti apese ceva pe nervii spinali -ceva ciocuri sau depinde!

| twilightt a răspuns:

Anemie.

| ReTz explică (pentru twilightt):

Cam ce se face in cazul unei anemii? Alimentatie, medicamente...maine abia ajung la doctor dar poate pot consuma astazi ceva...sa ma simt mai bine!

| twilightt a răspuns (pentru ReTz):

Pai si eu am anemie...deci stiu cum e.Daa asi nu poti ajunge la doctor i-a un calciu. Ajuta mult! :*