| alexalexandrusincerul a întrebat:

Te poti imbolnavi daca, dupa ce stranuti, inghiti fara sa vrei secretiile nazale rezultate in urma stranutului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alex495 a răspuns:

Sunt mai multe cauze ale stranutului, alergie, praf, un miros tare sau chiar raceala. Daca ai bagat in gura mucii e scarbos, daca ti au venit tie in gura, in saliva ai simtit tu ceva slinos atunci e ok, laringele sunt precum o usa rotativa care leaga 3 camere, un canal e tubul digestiv, unul e ala de ti ajunge in nas si face legatura cu plamanii si mai e unu de face legatura gura-stomac prin tubul digestiv. daca ai simtit in saliva atunci e ok, sunt expectoratii, scuipi sau daca n ai unde inghiti, nu i nicio problema dar e mai bine sa scuipi