| ela_6250 a întrebat:

Te poti spala macar pe fata cand ai varicela?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Fa-ti o infuzie de musetel si sterge-te pe pielea integra ( fara bube) cu un disc demachiant inbibat cu ceai de musetel. Evita sa uzi bubitele.

2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Daca ai pete nudeaorece nu le lasi sa se usuce si vor disparea mai greu!

| ela_6250 explică:

Pe fata nu am cine stie ce dar nu pot sa nu ma spal pe fata...doctora mi.a recomandat sa nu fac dusuri cel putin o saptamana sau asa ceva, dar in legatura cu fata nu mi s-a spus absolut nimic...si sunt abia in a4-a zicrying