| Senim a întrebat:

Știu că poate nu o să înțelegeți ce zic, sau poate sunt primul caz din lume, dar uneori când dorm puțin sau sunt foarte obosit, mi se produce ca un fel de energie la tâmpla stângă dar o energie rea nu bună, când vreau să mă pun cu capul pe pernă, mă doare ceva din zona respectivă de tâmplă nu pot să descriu ce, îmi pare rău nu mă descurc în termeni medicali, dar nu pot să mă pun cu capul pe pernă.
Am încercat să ating ușor, extrem de ușor de mâna, când am simțit un curent combinat cu o durere, instant corpul meu a început să scuipe salivă, și să tremur. Deci nu e ceva de ignorat cred, aseară nu am putut dormi pe o parte, și o fost cea mai chinuitoare seară vreodată, cumva mi-am dat seama că aș putea dormi numa pe partea stângă toată noaptea, si fix pe partea aia nu pot.
Am mers la spital, dar doctorii mă iau în de râs, zicând că nu e nimic, nu are ce să fie acolo…. Pe bune, după tot ce descriu, chiar nu poate să fie ceva ce poate unii doctori nu știu?…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Poate nu are ce sa fie acolo, dar mai si iradiaza durerile, ca avem nervi. Daca ai problema de multisor si este doar cand te atingi la tampla, verifica si cum stai cu dantura. Asigura-te ca nu te-a tras curentul in masina sau in locurile in care stat inainte de aparitia durerii.
Daca dantura este ok, incearca sa mergi sa iti faci un RMN sau alta analiza care ar putea depista daca ai ceva legat de vasele de sange, la o clinica privata, de exemplu la neurolog.
Hipersalivatia poate aparea si la unele probleme endocrine. Chiar pot fi diferite cauze la ce spui tu.
Evita oboseala cat poti de mult. Nu sta treaz noaptea daca nu este necesar si atunci cand prinzi un moment fara dureri, odihneste-te.
Mai incearca si sa mergi la biserica, sa dai cu mir, cu apa sfintita, spune-i si unui preot ce ai scris aici, poate are vreun sfat bun.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ia in calcul si sa mergi la un medic privat, daca situatia financiara iti permite, poate acolo nu esti luat in ras.