| riki10004 a întrebat:

Toata noaptea am simtit o durere puternica a abdomenului,in parea de jos,mai exact in dreapta. Cand m-am trezit ma intepa tare! M-am ridicat din pat si nu mai puteam sa stau dreapta ma inteepa rau,si acum ma doar,adica atuni cand nu ma misc nu am nimic, dar cand ma ridic, merg incepe sa ma doara.
Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil e o apendicita. Ar fi bine sa te prezinti la camera de garda a unui serviciu de chirurgie pentru un consult cat mai repede posibil. Un apendice inflamat se poate rupe, caz in care continutul intestinelor ajunge in cavitatea peritoneala, dand asa numita peritonita. http://www.i-medic.ro/boli/apendicita-acuta

| LarisaDragomir a răspuns:

Te doare/inteapa si piciorul drept? Eu cand facusem apendicita ma simteam exact asa, partea nasoala e ca trebuie sa te prezinti de urgenta la medic si sate consulte, pentru ca dai in peritonita si dupa aia e mai complicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate fii apendicita.
Mergi la medic pentru un consult, nu mai sta asa.
Te pup!

| oBelieveMe a răspuns:

Poate apendicita. thinking

| TraficantDeMandarine a răspuns:

Du-te la un doctor, e cel mai bine.