| anonim_4396 a întrebat:

Sall va rog ajutati-ma cu ceva urgent. aseara stateam pe scaun si m-am intins sa inchid calculatorul de la buton, fara sa ma rotesc cu scaunul. imediat dupa ce m-am intins, m-a apucat o durere destul de puternica la incheietura piciorului drept (nu la glezna ci sus unde se imbina cu soldul). Nu ma durea f tare si am zis ca a doua zi imi va trece. azi cand m-am trezit nu mi-a venit sa cred. durerea s-a accentuat si acum ma doare ingrozitor. nu ma doare deloc daca stau nemiscat, dar daca ma ridic sau ma misc incepe sa ma doara. cum misc putin piciorul in stanga sau in dreapta ma ia o durere ca si cum cineva m-ar lovi cu ceva. daca indoi piciorul in timpul mersului simt si aud cum pocneste osul si daca ma intorc brusc ma ia o durere care pur si simplu ma face sa cad pe jos. nu pot indoi piciorul deloc ca ma doare! nici nu pot sa umblu drept cu piciorul, decat sa il tin fix! aveti idee de la ce poate fi? va rog nu ma speriati cu ceva gen osteoporoza sau hernie de disc pentru ca am 13 ani nu 60 si nu am avut nimic pana aseara cand m-am intins sa inchid calc. despre mine, ce pot sa zic, fac parkour(sunt incepator) si fac sport dar sunt multi care fac de-astea si nu au nimic. este doar o intindere a ligamentelor care trece sau e fisura a osului? fractura nu e ca mi-l pot misca cat de cat dar nu am avut cum sa mi-l fracturez doar intinzandu-ma...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cucubauuuu a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un doctor.El stie mai bine.Eu zic sa nu te sperii, cred ca doar ai o intindere.

3 răspunsuri:
| chelie91ptm a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| fuckThisLife a răspuns:

Intindere a ligamentelor, trebuie doar sa stai in pat 2-3 zile.mi se intampla si mie cateodata sa imi trozneasca...dar nu prea ma doare...

| vicentiu8 a răspuns:

Du-te la o radiografie nu se stie niciodata