| stefstefansteff123 a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor..Acum vreo 3/4 zile am descoperit un cos pe spate, in zona umerilor. Era mai inchis asa si putin umflat si am apasat putin pe el si s-a spart. Apoi am aflat ca e o alunita (acum alunita e maronie si inca e acolo) dar de atunci a inceput sa ma doara umarul ingrozitor si abia pot sa il mai misc. Am 18 ani si tare mi-e sa nu fie vreau inceput de cancer la piele din cauza alunitei. De atunci parca mi-e foame dar nu vreau sa mananc si cel mai tare ma deranjeaza umarul. Crede-ti ca e cancer? Va rog sa ma ajutati. (o sa merg si la doctor, dar vreau sa stiu ce parere aveti)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Nu are cum sa fie cancer, dar totusi un control nu strica.Nu te speria asa usor.

| KillaNoFilla a răspuns:

Alunitele nu se sparg.
Ai putea sa iei legatura cu medicul de familie sa vezi ce zice.

| popapopica a răspuns:

Daca s-a spart, era un cos cu mult puroi. Alunitele nu se sparg. Daca ti-e foame, maninca. Esti adolescent si ai nevoie de alimentatie.
Fa-ti un control la dermatologie, sa nu mai ai urme de puroi. de asta te doare. Trebuie sa curete ei locul si sa-l dezinfecteze. Nu fi paranoic!