| SpikeSpigel a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare ^^. Ieri am fost cu niste prieteni in oras si. cand sa plecam am zis sa mergem si prin parc si ne-am dat in leagane si din greseala mea era sa cad de pe el si pana la urma s-a dat odata in fata si cand s-a dat in spate m-a aruncat si am cazut pe umarul DREPT. Aveam si telefonul. i-am spart ecranu', oricum, nu de telefon e vorba. Bun, si cand am cazut pe umar nu l-am rupt. cred ca l-am scrantit. ma duc azi la un doctor, btw, dar vreau si eu sa stiu ce am patit la el. pai. Ma doare cand vreau sa-l misc, de miscat il pot misca si daca imi dau eu seama, s-a umflat putin in zona umarului, stiti cum pot remedia sau daca este ceva rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| micana a răspuns:

Pai, daca mergi la doctor o sa iti puna ori o fasa ori un ghips. Daca il poti misca sigur nu e rupt si probabil e doar o entorsa; depinde de gravitate, dar de obicei entorsele nu se vindeca asa de greu. happy

| SpikeSpigel explică (pentru micana):

Aha, multumesc de raspuns, stii cumva cum pot remedia mai rapid?